Video dijital devrimin yakıtı

DA VINCI MEDIA GmbH

Da Vinci Media’nın kurucu CEO’su Ferdinand Habsburg: Video dijital devrimin yakıtı

 

Da Vinci Media’nın kurucu CEO’su ve eğitim gönüllüsü Ferdinand Habsburg’a göre; videolar çocukların STEM (fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik) becerilerini geliştirmeli, onlara yaparak öğrenme tutkusu kazandırmalı ve eğlendirmeli.

 

 

Da Vinci Media Televizyon Kanalı; yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen, yenilikçi ve özgün içerikler üretme hedefiyle 2007’de Ferdinand Habsburg tarafından kuruldu. Bugün aralarında Türkiye’nin de olduğu 90’dan fazla ülkede, 18 farklı yerel dilde yayın yapıyor. Eğitimin tüm yönleriyle dijitalleştiğini söyleyen Habsburg; özenle seçilmiş, STEM (fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik) ile birlikte sanat becelerinin de gelişmesini sağlayacak, yaparak öğrenmeyi destekleyen nitelikli videoların, dijital eğitim devriminin yakıtı olduğunu belirtiyor ve ekliyor: “Çocuklar beyinleri için vakit ayırmalı”. Ferdinand Habsburg, medya grubunun Berlin’deki merkezinde, eğitim muhabirleriyle bir araya geldi, eğitimdeki dijital devrimi ve yeni mobil uygulamalarını anlattı:

VİDEO EĞİTİMDEKİ DEVRİMİN YAKITI
Eğitimde dijital bir devrim yaşanıyor. Bu başta öğretmenlerin rolünü, sadece öğretenden, bir moderatöre dönüştürüyor. Sınıflar ‘ters yüz’ oluyor. Yeni yaklaşımda çocuklar öğrenme materyallerini kendileri buluyor. Sınıf, sadece ders dinlenen bir yerden, öğrenme deneyimlerinin geliştirildiği bir alana evriliyor. Tam bu noktada videolar, eğitim devriminin yakıtına dönüşüyor. Bu nedenle içerikler özenle, eğitici ve eğlenceli bir şekilde hazırlanmalı. Da Vinci Kids televizyon kanalımızda buna odaklanıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

//]]>