IPTV/OTT/VOD/Transcoder

Yayıncılık artık kablo ve internet üzerine doğru hızlı bir şekilde kayıyor. Kablo sahibi telekomünikasyon firmaları kendi altyapıları üzerinden IPTV yayıncılığı hizmeti veriyorlar. Altyapı sahibi olmayan içerik sahibi medya kuruluşları ise benzer hizmetleri Internet(OTT) üzerinden sağlıyorlar. Bunun yanında çok şubeli ve yaygın büyük şirketler de kurum içi iletişim için benzer servisler kuruyorlar.

IPTV ve OTT Sistemleri

IPTV ve OTT servisleri için altyapı sistemleri sağlıyoruz. Bu sistemler konusunda uzman mühendislerimizle danışmanlık, cihaz temini, kurulumu ve devreye alma hizmetlerini sağlıyoruz. Yayınların uydudan indirilmesi için sistemler sağlıyoruz. İndirilen yayınların modifiye edilmesi (dil eklenmesi, çıkarılması, alt yazı v.s.) için gerekli alt yapıları kuruyoruz. İçerik yönünden uygun yayınların altyapıya ve servis ihtiyaçlarına göre kodlanmasını sağlayan encoder/transocoder sistemlerini kuruyoruz. Bu yapıları tasarlarken ve kurarken temel olarak sistemlerin işletmesinin kolay olmasına, stabil sistemler olmasına, az yer kaplamasına ve düşük enerji sarfiyatı olmasına dikkat ediyoruz. Bunun yanında özellikle şirketler için kurduğumuz sistemlerde bant genişliği yönetimine çok önem veriyoruz. Bu konuda tipik olarak müşterilerimiz Telekom firmaları, TV ler, çok şubeli olmaları hasebiyle bankalar, otomotiv firmaları, mağaza zincirleri.

VOD Sistemleri

Internet üzerinden içerik sağlanmasında canlı yayınlar veya lineer yayınlar dışında en popüler içerikler VOD(Video On Demand – Seç ve Seyret) olarak sunulmaktadır. Belgeseller, Filmler, Eğitim Videoları izleyicilerin bir kütüphane içerisinden beğenerek seçtikleri ve kimi zaman ücret ödeyerek kimi zaman ücret ödemeden seyrettikleri içeriklerdir. İşte bu videoların hazır hale getirilmesi için iş akışları tasarlıyor ve bu iş akışlarının koşacağı sistemler sağlıyoruz. İçeriklerin servise uygun şekilde modifiye (boyut değişimi, seslendirme, altyazı v.s.) edilmesi ve yine servise uygun bir şekilde kodlanması için gerekli sistemleri sağlıyoruz.