Tanıtım Filmi Çekimi ve Dijital ID Etkisi

 

 

Tanıtım filmi, bir işi anlatmanın en etkili yoludur. Çünkü günümüzde internet kullanıcılarının tamamına yakını video içerik tüketmektedir. Bu yüzden işinizi tanıtım videosuyla anlatmak, daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Görsel öğrenmeyi işit sel öğrenmeyle pekiştiren tanıtım filmleri, basılı mecralardaki iletişim faaliyetlerinden açık ara önde bir etki yaratmaktadır. Çünkü modern çağın insanları, internet mecraların da ki yazı karmaşasından kaçarak video izlemeyi seçmektedir. Üstelik tanıtım videoları, izleyici üzerinde oluşturduğu akılda kalıcılık ve güvenilirlik gibi faktörlerle de öne çıkmaktadır. Doğru mesajı hedef kitleye en uygun şekilde aktaran nitelikli tanıtım filmleri ise rakipleriniz arasında fark yaratmanızı sağlamaktadır. Dijital ID çağın en efektif iletişim aracı olan videolar konusunda nitelikli çözümler sunarak işinizi büyütmeniz de doğrudan rol oynamaktadır.

 

Tanıtım Filmlerinin Hazırlanması

Tanıtım filmi hazırlarken en önemli konu hangi mesajların, hangi hedef kitleye, nasıl aktarılacağı konusudur. Bu yüzden Pre-prodüksiyon aşamasında doğru bir hedef kitle analizi yapmak gerekir. Dijital ID’nin uzman ekibi, gerekli analizleri gerçekleştirerek hedef kitle üzerinde en büyük etkiyi oluşturacak konuları belirler, bu konuları hedef kitleye en başarılı şekilde aktaracak mesajlar üretir ve tanıtım videosu için optimum süreyi belirler. Bu doğrultuda tanıtım filminin senaryo çalışmaları gerçekleştirilir. Prodüksiyon ve Post prodüksiyon aşamalarındaki görsel tasarımlar ve ses & müzik prodüksiyon çalışmaları da tamamen hedef kitleye göre tasarlanır. Dijital ID; bünyesindeki yönetmenler, konsept geliştiriciler, metin yazarları, videographer’ler, kreatif direktörler, art direktörler, grafikerler, ses tasarımcıları, ses mühendisleri ve kompozitörlerden oluşan deneyimli ve dinamik ekibiyle üst düzey stüdyolarında tamamen başarı odaklı, nitelikli tanıtım filmleri tasarlar.

 

Kurumsal Tanıtım Filmi Prodüksiyonu İş Akışı

• Hedef Kitle Analizi
• Konsept Geliştirme
• Senaryo Yazımı
• Story Board Oluşturma
• Seslendirme Metni Yazımı
• Profesyonel Çekim
• Havadan Görüntüleme
• Grafik Tasarım
• 2D&3D Animasyon
• Müzik Prodüksiyonu
• Profesyonel Seslendirme
• Kurgu/Montaj
• Streaming

Tanıtım Videosu Türleri

Kurumsal tanıtım filmi, ürün tanıtım, mekan tanıtım, kitap tanıtım, web sitesi tanıtım ve etkinlik tanıtım videoları gibi tanıtım videosu türleri bulunmaktadır. Aslında hayata geçirilen her proje için bir tanıtım videosu hazırlanabilir. Bu durum projeye değer katacak ve başarısında doğrudan pozitif rol oynayacaktır.

Reklam filmi, kurumsal tanıtım filmi, ürün tanıtım videosu gibi prodüksiyon konularının tamamında yaratıcı ve kaliteli çözümler sunan Dijital ID; iletişim dinamiklerine hakim ekip, donanımlı stüdyolar ve son teknoloji ekipman parkuruyla başarınızda etkin bir rol oynar.

Sadece Türkiye için değil dünyanın her yerindeki kurum, kişi veya markalar için kaliteli tanıtım filmleri hazırlayan Dijital ID; başta İstanbul olmak üzere, Ankara, İzmir, Bursa, Kayseri, Gaziantep ve diğer tüm illerimizde tanıtım filmi hizmetleri sunuyor ve tüm prodüksiyon ihtiyaçlarına yönelik efektif çözümler üretiyor.

Unutmayın, işinizi nitelikli bir tanıtım filmiyle anlatmak, günümüzün en başarılı reklam çözümüdür.

Kısa Tanıtım Filmi

Kısa tanıtım filmi, 0-1 dk arasında hazırlanan tanıtım filmlerine denilmektedir. İşin içeriğine bağlı olmakla birlikte, son zamanlarda kısa tanıtım filmi markaların tercih ettiği tanıtım videoları arasında yer almaktadır. Bunun sebebi kısa tanıtım filminin izleyiciyi sıkmamasıdır. Siz de hedef kitlenize göre projelendirilmiş kısa tanıtım filmlerine sahip olmak için bizimle iletişime geçebilir, teklif al butonundan hemen teklif isteyebilirsiniz.