TEKNOFEST İSTANBUL HAVACILIK, UZAY VE TEKNOLOJİ FESTİVALİ PERŞEMBE BAŞLIYOR

ONLINE KAYIT : 

TEKNOFEST, Taksim’de kurduğu eğlence parkuru ayakları yerden kesmeye başladı

Havacılık, uzay ve teknoloji konularında toplumun genelinde farkındalık oluşturmak, bu alanda çalışan gençleri desteklemek, çocukları ve gençleri geleceğin teknolojileri üzerinde araştırma Dikey Rüzgar Platformuyapmaya ve çalışmaya özendirmek amacıyla Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 20-23 Eylül tarihleri arasında İstanbul Yeni Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST kapsamında Taksim Meydanı’nda kurulan “Dikey Rüzgar Platformu” İstanbullulara heyecan ve adrenalin dolu dakikalar yaşatacak.

Havacılığı sevdirmek ve özendirmek, kendi teknolojisini geliştiren, gözlerini uzaya dikmiş bir gençlik yetişmesi ve havacılık tutkusunu tüm gençliğe aşılamak için yola çıkan TEKNOFEST İstanbul kapsamında Taksim Meydanı’na dikey rüzgar tüneli kuruldu. Dikey rüzgar tüneli, çelik platform üzerine kurulmuş, altında bulunan jet pervanesinin sağladığı yüksek hava gücü ile insanları havaya kaldırarak havada serbest uçuş deneyimi yaşatıyor. 8 metre yüksekliğinde, 25 metre çapındaki dikey rüzgar tüneli platformu eğitim ve eğlence amaçlı 5-6 metre yüksekliğe kadar insanları havada tutuyor. Aynı anda 3 kişinin gösteri yapabildiği rüzgar tünelinde saatte yaklaşık 20 kişi 3’er dakikalık eğlenceli amaçlı uçuş gerçekleştirebiliyor. Serbest paraşütle atlama yapanların bir bakıma simülatörü olan dikey rüzgar tünelinden yararlanabilmek içinse internet üzerinden kayıt yaptırmış olmak gerekiyor.

Taksim Meydanı’nda yaşanan heyecan ve eğlence 20-23 Eylül tarihlerinde TEKNOFEST’te aralıksız devam edecek. Teknofest İstanbul kapsamında; Türkiye tarihinin en büyük ödüllü teknoloji yarışmalarının yanı sıra Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Hack İstanbul 2018, Dünya Drone Şampiyonası, THY Seyahat Hackatonu, havacılık gösterileri, seminerler, sergiler, rüzgar tüneli ve Planetaryum, teknoloji ve eğitim atölyeleri, konserler ve aktiviteler düzenlenecek. Katılımcı firmaların standlarının yer alacağı fuar alanı da etkinlik süresince ziyaretlere açık olacak

TEKNOFEST İSTANBUL 
HAVACILIK, UZAY VE
TEKNOLOJİ FESTİVALİ NEDİR?

KNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, teknoloji üreten bir Türkiye hedefi ile aşağıdaki organizasyonlara ev sahipliği yapacaktır:

 

  • 14 FARKLI KATEGORİDE 2000 FİNALİSTİN YARIŞACAĞI TEKNOLOJİ YARIŞMALARI

İNSANLIK YARARINA TEKNOLOJİ YARIŞMASI
İNSANSIZ HAVA ARACI YARIŞMASI
İNSANSIZ SU ALTI SİSTEMLERİ YARIŞMASI
MODEL UÇAK YARIŞMASI
ROBOTAKSİ YARIŞMASI
ROBOTİK FETİH 1453 YARIŞMASI
ROKET YARIŞMASI
YAPAY ZEKA YARIŞMASI
İHA DESTEKLİ İNSANSIZ KARA ARACI YARIŞMASI
SAVAŞAN İHA YARIŞMASI
MODEL UYDU YARIŞMASI
SÜRÜ İHA YARIŞMASI
HACKİSTANBUL
HACKATHON

 

 

 

 

 

  • 25 ülkeden 65 yarışmacının katılacağı World Drone Cup Dünya Şampiyonası.

  • 2504 hackerin dahil olduğu Hack İstanbul Siber Güvenlik yarışması

 

GÖSTERİLER

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, ulusal ve uluslararası profesyonel havacılık ekiplerinin gerçekleştireceği gösteriler izleyicilere keyifli anlar yaşatacak. 4 gün boyunca sürecek havacılık gösterileri kapsamında jet uçak gösterileri, paraşüt atlayışları, planör, helikopter ve akrobasi gösterileri sunulacak. Festival kapsamında

gösterilerini sunacak ekipler arasında:

– Paraşüt, – Solo Türk, – Türk Yıldızları

ve daha birçok profesyonel havacılık ekibi yer alıyor.

Gösterilere katılım ücretsiz olup herkese açıktır. 13 yaşından küçük izleyiciler alana, velileri ya da öğretmenleri ile birlikte kabul edilecektir.

AKTİVİTELER

TEKNOFEST İSTANBUL Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, bilim ve teknoloji konularında farklı yaş gruplarına yönelik keyifli aktivitelere de ev sahipliği yapacak. Simülasyon uygulamaları, takım oyunları, havacılık aktivitelerinin yanı sıraminikler için eğitici eğlence etkinlikleri de ziyaretçilere sunulacak.

 

 

 

 

 

 

 

SEMİNERLER

Hızla değişen teknoloji gündemini yakalamak ve teknoloji alanında geleceğin gelişme ve ihtiyaçlarının konuşulacağı seminerler kapsamında, yerli ve yabancı konuklar ağırlanacak.

Seminerlere katılım ücretsiz olup herkese açıktır.

 

 

 

 

 

TEKNOLOJİ YARIŞMALARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

//]]>