STÜDYO ÇEKİMLERİGREEN BOX

 

Yeşil perde önünde duran bir kullanıcının (greenbox) fotoğrafı profesyonel bir fotoğrafçımız tarafından çekilir. Çekilen fotoğraf grafiker tarafından işlenerek arka plan fotoğrafa oturtulur. Fotoğraf basılarak ziyaretçiye hatıra olarak verilir ve yaklaşık bekleme süresi 4 dk’dır.

İstendiğinde bir interaktif bir kiosk ile self servis olarak tasarlanabilir ve fotoğraflar Facebook gibi sosyal ağlara yüklenebilir ya da e-posta yoluyla da katılımcılara sunulabilir.

GreenBox Perde

Ayaklı Greenbox perde

Sanal Stüdyo Kurulumu

Günümüzde Sanal Stüdyo kurulumları için yüksek bütçelere ihtiyaç duyulmamaktadır. Özel dekorlar, içinden çıkılması zor olan ve her biri için personel gereken kompleks ekipmanların yerini daha ufak, tek kişi tarafından yönetilebilen ve istenilen tüm ihtiyaçları sağlayacak, en önemlisi de kullanımı çok kolay sistemler ile stüdyo kurmak mümkün.

Dijital ID Teknoloji olarak ihtiyaç duyabileceğiniz profesyonel stüdyo kurulumlarını bütçelerinizi göz önünde bulundurarak ihtiyaçlarınıza göre kuruyoruz. Günümüzde finans, imalat, perakende ve eğitim sektörlerinde yoğun olarak bu sistemlerin kullanıldığını görebilirsiniz.

Green Box

Sanal Stüdyodan kaliteli görüntü alabilmek için green box seçimine özen gösteriyoruz. Kumaş veya mekanın boyanarak green box a çevrilmesinin sağlıyoruz.

Dekorun Seçilmesi

Dünyada alanında en iyi olan ve Türkiye Distribütörlüğü yaptığımız yazılımlar ile dekor yapımı konusunda çözümler üretiyoruz. İstediğiniz kadar sanal stüdyo tasarımı ekleyebileceğiniz ve içindeki hazır tasarımları da kullanabileceğiniz bu yazılımlar ile dekoru dert etmeyeceksiniz.

Kamera

Dijital ID Teknoloji olarak Sony’nin Türkiye’deki en büyük bayisi ve uzman çözüm ortağıyız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda fiyat/performans oranı en iyi olan kameraları sistemlerinizde kullanıyoruz. Sunacağımız her türlü kamerada greenbox işlemi yapabilirsiniz. Dijital ID

Teknik Ekipman

Dekor, green box ve kamera seçiminden sonra keylemeyi yapacağınız teknik ekipmanlara ihtiyacınız olacak. Bu ekipmanları yıllardır kurulumunu yaptığımız ulusal yayın yapan kanallarda elde ettiğimiz tecrübe ile seçerek kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Sanal Stüdyo sisteminizi kurarken en ince ayrıntısına kadar projelendirip anahtar teslim kurulumları gerçekleştiriyoruz. Bu sistem genellikler üniversitelerde, içerik üreten firmalarda, büyük şirketlerin video servislerinde ve bankalarda aktif olarak kullanılmaktadır.

Kiralık greenbox stüdyo fiyatları

KİRALIK STÜDYO:

TAM GÜN     ( 10 SAAT) : 950 TL + KDV

YARIM GÜN ( 5 SAAT) : 550 TL + KDV

KİRALIK STÜDYODA; STÜDYO IŞIKLARI, BOYA VE ELEKTRİK, 24 SAAT FİYATLARIMIZA DAHİLDİR.


KİRALIK STÜDYO IŞIK LİSTESİ

5 X 3000 W Space Light
8 X kino tipi soğuk ışık 4×55 W
2 X TRYM Soft Lighting 2500 W
1 X Fresnel 2000 W
2 X Fresnel1000 W
1 X Quartz 2000 W
1 X Quartz 1000 W
2 X Halojen 500 W
3xLED 800 w mavi ışık

107” LCD TV

Döner platformlar (100 kg ve 20 kg taşır)

ÜST AÇI: Asma Katlar ve 2.50m taşınabilir geniş iskele ve 5m merdiven ile üst açı çekim imkanı

Mini HDMI-HDMI / HDMI – HDMI 5m uzatma

Orta düzey ses yalıtım

Makyaj masası

Soyunma kabini

Oturma/Dinlenme alanı

Ofis (faks,fotokopi,printer, scanner)

Wi-fi

 

EKSTRALAR

Kamera (GH4, A7S2, MARKIII, Black Magic 4K, Alexa, Fs7)
Lensler ( Zeis, Canon, M43)
Kameraman
Görüntü Yönetmeni
Işık Şefi
Green Koşu Bandı
DJI RONIN
Jimmy Jib


FOTOĞRAF ÇEKİMİ İÇİN STÜDYO TEKNİK MALZEMELERİ

STAR CY 300 (3LÜ SET) yada
Multiblitz 2’li set
Ürün çekim çadırları (40×40 fotoğraf çadırı ve kendinden ışıklı 31 * 23 * 17 cm kutu)
Softboxlar
Reflektörler
Tetikleyici
Stüdyo alanına ilaveten gri, beyaz, green yada siyah fon (2,70m x 6m)

STAR Paraflaş içeriği:

Star CY 400 X yeni dijitale uyumlu paraflaş set

set içeriği:

3 adet cy 400 x paraflaş kafa

2 adet 70*100 cm softbox(isteğe göre değiştirilebilir)

1 adet 21 cm tas reflektör

3 adet ayak

1 adet tetikleyici

1 adet taşıma çantası

KENDİNDEN IŞIKLI ÜRÜN ÇEKİM KUTUSU NEDİR?
31 * 23 * 17 cm ebatlarındadır. Işığı kendindendir.
Fişini takıp ürünlerinizi çekmeye başlayabileceğiniz bir ürün çekim kutusudur. Saat, telefon, çatal-kaşık, mücevher gibi küçük ve parlayan nesnelerin çekimi için idealdir.

Lighbox yukarıda görüldüğü gibi iç tarafı tamamen beyaz kaplanmış, ortasına fotoğrafı çekilecek ürünün yerleştirildiği bir kutu. Fotoğraf makineniz ile manuel çekim yapabileceğiniz gibi kutuya adapte edilmiş bir fotoğraf makinesi düzeneği ile kutunun dışından bir düğmeye dokunmak suretiyle kolayca ürünün fotoğrafını çekebiliyorsunuz.

Ürünün dışındaki her alan beyaz olduğu için çekimden sonra fotoğraf üzerinde istenmeyen renkleri temizleme işlemine gerek olmayacak, böylece ciddi bir zaman ve emek kazancı sağlanacaktır. Ayrıca temizleme işlemi yapılmadığından, ürün fotoğrafı çok daha kaliteli olacaktır.